Powalczą o „Słowika”

Autor: |

Od lewej Alicja Tarnowska i Lena Wójcik
W niedzielne popołudnie poznaliśmy laureatów jubileuszowej edycji Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Ze względu na pandemię wydarzenie odbyło się w formie online. Jego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury.

– Ogromnie się cieszymy, że podzieliliście się z nami swoimi prezentacjami. Dziękujemy wam serdecznie za trud i zaangażowanie. Słowa  podziękowania kierujemy również do waszych opiekunów artystycznych, nauczycieli, instruktorów, którzy rozwijają wasz potencjał twórczy – mówiła Ewa Jaśkowiak, kierownik Centrum Kultury.

W XXV edycji przeglądu wzięli udział młodzi artyści z Trawnik, Oleśnik i Świdnika. Byli to: Julia Jakubczak, Lena Wójcik, Aleksandra Wdowicz, Ewelina Burzak, Laura Bogusz  (GOK Trawniki), Wiktor Górny (SP Oleśniki), Tomasz Kuśmiderski (P nr 5 Świdnik), Filip Pszeniczka, Klara Jurek (NP „Kubuś Puchatek i Przyjaciele” Świdnik), Alicja Czyżewska, Jarosław Broda (MOK Świdnik), Lena Rymarz (Ognisko Muzyczne Świdnik), Dorota Danieluk (SP nr 4 Świdnik), Patrycja Brzozowska (II LO Świdnik), Alicja Tarnowska (I LO).

Jurorzy: Kornelia Sar i Justyna Żukowska, po wysłuchaniu 15 nagrań uczestników wyróżnili Lenę Rymarz. Nominacje do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”, który odbędzie w Rykach, przyznali Lenie Wójcik i Alicji Tarnowskiej.

Last modified: 2 czerwca 2021