Potrzebne urządzenia do rehabilitacji

Autor: |

Gdyby nie pandemia koronawirusa, Daniel Siegieda miałby już specjalistyczne protezy i uczył się z nimi funkcjonować. Tymczasem świdniczanin nadal boryka się z problemami zdrowotnymi i finansowymi.

Kilka lat temu, w wyniku choroby, 39-latek stracił nogi i kilka palców dłoni. Aby móc normalnie żyć, a przede wszystkim samodzielnie się poruszać, musi kupić protezy, których koszt to 95 tys. zł. Dzięki pomocy rzeszy ludzi dobrej woli, na koncie zbiórki jest już prawie 72 tys. zł. Niestety te pieniądze na razie nie pomogą.

– Przez pandemię nie mogę korzystać z rehabilitacji w szpitalu lub specjalistycznym ośrodku. Jest mi ona niezbędnie potrzebna, więc muszę prowadzić ją prywatnie. To kolejny wydatek, któremu sam nie podołam. Środków zgromadzonych na stronie siepomaga.pl nie mogę wykorzystać, bo jest to zbiórka przeznaczona na konkretny cel, czyli zakup protez – tłumaczy Daniel.

Świdniczanin postanowił ćwiczyć w domu. Gromadzi sprzęt, który pomoże mu wzmacniać mięśnie, utrzymywać sprawność fizyczną i uczyć się chodzić w tymczasowych protezach. Zakupił już rowerek, ławeczkę i hantle.

– Brakuje mi jeszcze dobrego orbitreka, atlasa i bieżni. Ich koszt to około 10 tys. zł. Jeśli ktoś miałby ochotę i możliwości wsparcia mnie w powrocie do niezależności, będę wdzięczny za każdy gest. Jednocześnie dziękuję za dotychczasową pomoc – dodaje świdniczanin.

Aby pomóc mu w zakupie niezbędnego sprzętu, wystarczy wysłać sms lub wpłacić pieniądze na konto fundacji Avalon, której Daniel jest podopiecznym.

Jak pomóc?

– wysyłając sms o treści „pomoc 11917” na numer 75 165 (koszt 6,15 zł z
Vat)

– przekazując 1% podatku, KRS 0000280809, cel szczegółowy: Siegieda,
11917

– przekazując darowiznę na konto Fundacji Avalon – nr 62 1600 1286
0003 0031 8642 6001, w tytule wpisując: Siegieda, 11917

– wpłacając pieniądze poprzez stronę: Daniel Siegieda – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

Last modified: 21 lutego 2021