Porządki przy dworcu

Autor: |

Budowa jeszcze trwa, ale jej efekty coraz lepiej widać. Wykonawca dworca przesiadkowego już niemal zakończył wszystkie prace podziemne. Zaawansowana jest także przebudowa dróg i budowa peronów.

Budowa dworca przesiadkowego to miejska inwestycja. Urzędnikom udało się na nią zdobyć dofinansowanie z funduszy unijnych, w ramach projektu „Mobilny LOF”. Przedsięwzięcie wyceniono na 7,8 mln zł i zakłada duże zmiany w obszarze między ulicami Struga, Kolejową i al. Lotników Polskich.

W sąsiedztwie stacji kolejowej Świdnik Miasto powstaje niewielki dworzec przesiadkowy wyposażony, między innymi, w toalety dla podróżnych, plac manewrowy dla pojazdów oraz stanowiska, z których będą odjeżdżać. Pasażerowie schowają się pod wiatami. Elementem inwestycji jest także budowa ścieżki rowerowej i stojaków dla jednośladów. Nowy teren będzie wyposażony w ławki i zostanie objęty miejskim monitoringiem.

Do dworca będzie można dojechać powstającym właśnie odcinkiem ul. Klubowej. W ramach przedsięwzięcia przebudowano także skrzyżowania al. Lotników Polskich z ul. Struga i ul. Klubową. – Prace są bardzo zaawansowane. Wykonawca zakończył już niemal wszystkie prace podziemne. Natomiast stan budowy nowej infrastruktury drogowej ocenia na 70 proc. – mówi Marcin Dmowski. – Budowa dworca przesiadkowego uporządkuje komunikację w mieście, będzie też elementem planowanych zmian w jej funkcjonowaniu,

Przedsięwzięcie zakończy się do 30 czerwca.

Last modified: 30 kwietnia 2021

Zmień język »