Port dla biznesu

Autor: |

W środę, w Centrum Kultury odbędzie się druga konferencja w ramach projektu “Promocja Strefy Aktywności Gospodarczej przy Porcie Lotniczym w Świdniku”.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie odbyło się 7 maja. Już wtedy mówiono, że Strefa o powierzchni 120 hektarów stanie się szansą na rozwój Świdnika i regionu, o ile znajdą się chętni na związanie z nią działalności inwestycyjnej. Prelegenci, przekonywali zebranych, jak wielki potencjał skrywa strefa, jakie są możliwości na pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania, szanse i perspektywy na rozwój branży lotniczej, a także jak skutecznie można promować markę gospodarczą.

– Wiele osób nie zdaje sobie jeszcze sprawy z potencjału Strefy Aktywności Gospodarczej. Chcemy konsekwentnie tworzyć system, który będzie miał wiele elementów i działał na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Jednym z nich jest właśnie strefa aktywności gospodarczej. Mamy bowiem miasto, PZL-Świdnik ze swym ogromnym potencjałem badawczo- rozwojowym, Regionalny Park Przemysłowy, lotnisko. Powołano Lubelski Klaster Lotniczy, w którym główną rolę odgrywa świdnicka fabryka. Teraz zmieniliśmy plan zagospodarowania przestrzennego. Będziemy konsekwentnie, krok po kroku iść do przodu. Jeżeli ten system zadziała, to zdecydowanie odczują to mieszkańcy, ich miasto i region – mówił podczas pierwszego spotkania Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika

Jak podkreślają przedstawiciele UM, inwestorzy już są zainteresowani działkami w SAG.

– Wprawdzie strefa nie ma jeszcze odpowiedniej infrastruktury, ale mamy potencjał, by wszystko odpowiednio przygotować – dodał Artur Soboń, sekretarz miasta.

Wśród prelegentów zaproszonych na jutrzejsze wydarzenie jest Dariusz Godzisz, dyrektor zarządzający firmy Ipsen Road Logistics czy Paweł Chojnacki, wiceprezes Lubelskiego Klastra Zaawansowanych Technologii Lotniczych. Swoją obceność potwierdził również Jerzy Miszczak, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej. Otwarcie konferencji zaplanowano na godzinę 10.00

Wszyscy internauci będą mogli na żywo wysłuchać gości. Wszystko za sprawą transmisji, która dostępna będzie na kanale PROfesjonalna.TV na portalu YouTube.

Last modified: 3 września 2020