Porażka w Tarnobrzegu

Autor: |

W meczu na szczycie III ligi grupy lubelsko-podkarpackiej Avia Świdnik przegrała, 2:3, z Siarką Tarnobrzeg. Żółto-niebiescy zachowali jednak pozycję lidera dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań.

Mecz w Tarnobrzegu lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 6 min. gry prowadzenie Siarce dał Jakub Kwieciński. Do przerwy kibice nie oglądali więcej goli. 4 min. po zmianie stron sędzia podyktował rzut karny dla Avii i wyrzucił z boiska Daniela Beszczyńskiego. Do „jedenastki” podszedł Michał Maciejewski ale trafił w poprzeczkę. Na szczęście dobrze ustawiony był Damian Rusiecki, który skutecznie dobił strzał obrońcy Avii. Grający w osłabieniu gospodarze nie zamierzali jednak cofać się do obrony. I to im się opłaciło. W 73 min. prowadzenie miejscowym dał Jakub Zabłocki, a 9 min. później na 3:1 podwyższył Tomasz Wolan. Świdniczanie zdołali jeszcze zdobyć jednego gola. W 85 min. meczu do siatki rywala trafił Konrad Tarkowski. Ta bramka spowodowała, że pomimo zrównania się przez oba zespoły punktami, dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, Avia obroniła fotel lidera tabeli.

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki. Podopieczni Tadeusza Łapy zagrają u siebie z Izolatorem Boguchwała (sobota, godz. 17) i na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski (środa, godz. 17).

Last modified: 30 czerwca 2020