Pora na Poziomkową i Jagodową

Autor: |

Ponad 600 metrów nowej nawierzchni wraz z infrastrukturą towarzyszącą zyskają wkrótce ul. Poziomkowa i Jagodowa. Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę obu ulic.

Przygotowania do ich powstania rozpoczęły się jeszcze w 2019 roku. Wówczas ratusz zarezerwował w budżecie miasta pieniądze na wykonanie ważnych dla mieszkańców odcinków. Ogłosił także konkurs na dokumentację projektową, na który odpowiedziały trzy firmy. Ostatecznie wybrano wykonawcę z Drelowa. Teraz urzędnicy przymierzają się do budowy.

Inwestycja ma być podzielona na dwa etapy. Pierwszy przewiduje powstanie odcinka o długości około 550 metrów, chodnika oraz zjazdów do posesji.  W jego ramach przygotowane zostaną również kanalizacja deszczowa, oświetlenie, kanał technologiczny oraz oznakowania pionowe i poziome. Prace obejmą także tereny zielone o powierzchni 1560 metrów kwadratowych.

Po zakończeniu pierwszej części zadania, przedsiębiorstwo, które zaproponuje w przetargu najkorzystniejszą ofertę, rozpocznie dalsze prace. Drugi etap inwestycji obejmie budowy ul. Poziomkowej i Jagodowej na odcinku o długości 60 metrów. Podczas tej części zadania wykonana zostanie również infrastruktura towarzysząca, między innymi kanalizacja deszczowa i oświetlenie.

Firmy zainteresowane budową mogą składać oferty do 13 lipca. Kilka tygodni później, po dopełnieniu wszelkich formalności, dowiemy się, kto wykona prace. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca maja 2021 roku.

Last modified: 6 lipca 2020