Pora na ulicę Kopera

Autor: |

W ciągu najbliższych miesięcy powstanie projekt nowego fragmentu drogi. Z jej budową ratusz również nie chce zwlekać.

Przetarg na przygotowanie projektu ulicy został już ogłoszony. Chodzi o 120 metrowy fragment drogi, która krzyżuje się z ul. Klonową. W tej części miasta powstają nowe bloki, budowany jest również żłobek.

– W tej chwili istnieje fragment ulicy Kopera. Docelowo planujemy, że będzie można nią przejechać od ul. Klonowej do al. NSZZ „Solidarność” – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Zgodnie z założeniami nowa ulica ma mieć około 120 metrów długości. Będzie to droga gminna wykonana z asfaltu. Po obu jej stronach będą wybudowane chodniki z kostki brukowej. W ramach projektu powstaną także zjazdy do wszystkich działek i zostaną zagospodarowane przyległe tereny zielone. Elementem przedsięwzięcia będzie też budowa odwodnienia i oświetlenia drogi oraz kanału technologicznego.

Przygotowywanie dokumentacji nowej ulicy potrwa kilka miesięcy. Przedstawiciele ratusza tłumaczą również, że nie będą zwlekać z jej budową.

– Nie zamawiamy projektów, które później są odkładane na półkę i czekają na swoją kolej. Jeśli przystępujemy do opracowania dokumentacji nowej ulicy, to chcemy szybko ją zrealizować. W tej chwili czekamy na rozstrzygnięcie przetargu, podpisanie umowy z wykonawcą i na dostarczenie przez niego projektu. Cała procedura potrwa kilka miesięcy – mówi M. Dmowski. – Do budowy przystąpimy od razu po otrzymaniu zamówionej dokumentacji. Być może uda się nam rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku.

Last modified: 28 kwietnia 2021