Popołudnie z muzyką

Autor: |

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Rodziny Wiłkomirskich oraz ZTL „Leszczyniacy” zaprosili świdniczan na spotkanie z muzyką Stanisława Moniuszki. Okazją była 200. rocznica urodzin kompozytora.

W programie wtorkowego „Festiwalu Moniuszkowskiego”, w którym wystąpili uczniowie, orkiestra i chór placówki, a także uczniowie wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego, znalazły się takie kompozycje, jak: „Prząśniczka”, „Złota rybka”, „Bajka”, „Pieśń poranna”, „Dobra noc”, „Szumią jodły”, „Marsz Żuawów” czy „Sołtys”. Na zakończenie mazura z opery „Halka” wykonali „Leszczyniacy”.

Koncert poprowadzili Beata Leszczyńska i Jaremi Zienkowski, którzy przypomnieli najważniejsze fakty z życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Podziękowania gościom z Lublina i nauczycielom przygotowującym uczniów, wręczyła Beata Olszańska, dyrektor PSM.

– Jestem zauroczona występami i gorąco dziękuję wszystkim wykonawcom – mówiła B. Olszańska. – Bardzo się też cieszę, że udało nam się przybliżyć publiczności twórczość naszego muzycznego wieszcza, wkomponowując się w rok jubileuszowy z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora.

aw

Last modified: 2 czerwca 2020

Zmień język »