Pomysł na weekend

Autor: |

Nadchodzący weekend minie pod znakiem wydarzeń kulturalnych. Chętni wezmą udział w koncertach i wspólnym kolędowaniu, albo obejrzą występy artystyczne młodych artystów. Przygotowaliśmy dla was ściągawkę z atrakcjami, na które warto zwrócić uwagę.

Dzień babci i dziadka

Co prawda ich święto obchodziliśmy kilka dni temu, ale o nich zawsze warto pamiętać. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Dzień babci i dziadka. Wydarzenie odbędzie się 1 lutego, o godz. 10.00, w sali widowiskowej. Przed publicznością wystąpią: Świdnicki Zespół Baletowy, który zaprezentuje spektakl taneczny „Śpiąca Królewna”, ZTW Flex i Flex Mini oraz ZTN Fux. Wstęp wolny.

Podsumują Orszak Trzech Króli

Tego samego dnia, na podsumowanie Orszaku Trzech Króli zaprasza Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka. Podczas spotkania, które zaplanowano o godz. 16.00, w sali kameralnej MOK poznamy zwycięzców konkursu plastycznego pt. „Anieli grają, króle witają” oraz zobaczymy jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Wydarzenie będzie też okazją do wspólnego podziękowania za pomoc mieszkańców w tworzeniu wydarzenia

Kawiarenka dla babci i dziadka

W sobotę do wspólnego spędzenia czasu zachęca Spółdzielczy Dom Kultury. O godz. 17.30, w budynku przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się spotkanie zatytułowane „Kawiarenka dla babci i dziadka”. W programie znalazły się: potańcówki, skecze oraz występ Zespołu Śpiewaczego Klubu Seniora „Bolero” pod dyrekcją Janusza Lawgmina, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze polskie piosenki. Wstęp wolny.

Niedziela z kolędami

Na muzyczne spotkanie z kolędami i pastorałkami zapraszają Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi. „Kolędowe ostatki” odbędą się 2 lutego, o godz. 19.00, w kościele pw. św. Kingi. W niedzielny wieczór usłyszymy najpiękniejsze utwory o Narodzeniu Pańskim w wykonaniu świdnickiego chóru, a także zespołu Młode Podhale, działającego przy Podhalańskiej Państwowej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Wstęp wolny.

Diamentowy Jubileusz Ireny Santor

Legenda polskiej sceny muzycznej świętuje 60-lecie działalności. Artystka nagrała ponad tysiąc piosenek, między innymi „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Wiele z tych niezapomnianych przebojów usłyszymy podczas niedzielnego koncertu, który odbędzie się o godz. 18.00, w sali widowiskowej MOK.

Last modified: 8 maja 2020