Pomóżmy Szymonkowi

Autor: |

O Szymonku Partyce pisaliśmy w maju ubiegłego roku. 8-miesięczny wówczas chłopiec przechodził chemioterapię po operacji usunięcia części guza mózgu, tzw. potworniaka.

Dziś Szymonek ma 16 miesięcy i jest już po drugiej, bardzo ciężkiej operacji neurochirurgicznej. Udało się całkowicie usunąć guza mózgu, okazało się jednak, że chłopiec ma uszkodzone nerwy wzrokowe w prawym oku i nie widzi na nie. Oko jest wysuszone, wdają się w nie poważne infekcje. Trzeba często zmieniać leki, które są bardzo drogie i nierefundowane. Szymek ma również problem z chodzeniem, dlatego potrzebna jest rehabilitacja.

– Rozpoczęliśmy rehabilitację w Dziennym Centrum Aktywności. Szymonek ćwiczy tam raz w tygodniu. Niestety, nie stać nas na wszystkie lekarstwa i leczenie, szukamy więc pomocy z zewnątrz. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Dziękujemy również za dotychczasową pomoc – mówią rodzice chłopca.

Pieniądze na leczenie Szymonka można wpłacać na konto: Bank PeKaO S.A. VII Oddz. w Warszawie o nr 76  1240 1109 1111 0010 1163 7630 z dopiskiem ,,dla Szymona Partyki”.

Last modified: 1 lipca 2020