Pomóżmy rodakom zza wschodniej granicy

Autor: |

Po raz XII, mieszkańcy Świdnika mogą wziąć udział w akcji „Polacy – Rodakom zza wschodniej granicy Polski”.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy paczki dla potrzebujących polskich rodzin w miejscowości Raduń na Białorusi oraz dla Stowarzyszenia Osób Represjonowanych przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie. Zbierane są:

– produkty spożywcze o długim terminie przechowywania, w opakowaniach nietłukących się (olej, cukier, ryż, konserwy),

– środki higieniczne,

– słodycze, kawę, herbatę, przyprawy itp.

Dary można składać w każdy wtorek i czwartek od 22 listopada do 13 grudnia br. W siedzibie ROP i AK przy ul. Niepodległości 32 w Świdniku oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 27.

Telefon kontaktowy: 602 504 662.

W supermarketach na terenie Świdnika w ramach akcji będzie prowadzona zbiórka darów przez ZHP Powiatowy Związek Drużyn w Świdniku. Nasi Rodacy czekają na gesty pamięci!

Organizatorzy: Urząd Miasta Świdnik, Zespół Szkół nr 2, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, Ruch Odbudowy Polski Koło w Świdniku, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Związek Harcerstwa Polskiego Powiatowy Związek Drużyn w Świdniku.

Zbiórka odbywa się pod patronatem Burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona oraz Starosty Powiatu Świdnickiego Mirosława Króla.

Last modified: 1 lipca 2020