Pomogą z wnioskiem o 300+

Autor: |

Od 1 lipca trwa nabór wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że dokumenty przyjmuje tylko w wersji elektronicznej. Osobom, które będą miały z tym problem, zapewni pomoc swoich pracowników. Świdniczanie również będą mieli okazję z niej skorzystać.

Od tego roku składanie wniosków na wyprawkę szkolną dziecka  odbywa się wyłącznie przez Internet, za pomocą: Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portalu Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl) albo serwisów bankowości elektronicznej. Status wniosku można sprawdzić w PUE.

– Osobom, które będą miały problemy z rejestracją konta na PUE ZUS i złożeniem odpowiednich dokumentów, pomogą pracownicy ZUS. W powiecie świdnickim najbliższe dyżury odbędą się 8 i 27 lipca, w godzinach 9.00-14.00, w placówce Poczty Polskiej w Świdniku przy ul. Kosynierów 12. W każdy dzień roboczy wsparcia udzielą urzędnicy z Punktu Informacyjnego ZUS w Świdniku, przy ul. Niepodległości 19 – mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty. Do rejestracji konta w PUE i złożenia wniosku o 300+ potrzebny będzie adres e-mail, numer telefonu komórkowego i numer rachunku bankowego. Od tego roku wypłata świadczeń będzie tylko bezgotówkowa.

Last modified: 2 lipca 2021