Pomoc za śmieci

Autor: |

Nasza gmina podpisała umowę, w ramach której, za stare, zniszczone urządzenia, rozdawane będą specjalne kupony. Szkoły wymienią je na nowe pomoce dydaktyczne.

Dzięki współpracy z firmą ElektroEko, w każdą ostatnią sobotę, na parkingu przy supermarkecie Kaufland, będzie można zostawić zużyty, popsuty, nieużywany sprzęt działający kiedyś na prąd lub baterie, np. pralki, lodówki, miksery, telewizory, komputery czy świetlówki. Przypomnijmy, że tych przedmiotów nie można wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci. Grozi za to kara grzywny od 500 do 5 000 zł.

– Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt – mówi Robert Jakubowski z Urzędu Miasta.

Oddając elektrośmieci, będziemy mogli wesprzeć również świdnickie szkoły podstawowe.

– W zamian za sprzęt, szkołom przydzielane są kupony –  dodaje R. Jakubowski. – Te z kolei przeliczane są na punkty, które placówki oświatowe mogą wymieniać na opłacane z Funduszu Oświatowego materiały i pomoce edukacyjne, m.in. tablice multimedialne, rzutniki czy też ławki, krzesła lub szafy – według potrzeb. Aby skorzystać z tej okazji, szkoły muszą się zarejestrować na stronie firmy Elektroeko.

Akcja potrwa, co najmniej, do końca 2016 roku. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przyjmowany będzie w każdej ilości. Punkt zbierania dostępny w każdą ostatnią sobotę miesiąca, w godz. 9:00-14:00

Last modified: 5 czerwca 2020

Zmień język »