Pomagają seniorom,ale nie tylko

Autor: |

Na początku lutego Miejskie Centrum Usług Socjalnych rozpoczęło akcję wspierania seniorów. W jej ramach pięciu wolontariuszy pomaga starszym świdniczanom w załatwianiu codziennych spraw. Teraz swoimi działaniami zaczynają otaczać coraz większą grupę potrzebujących.

– Zwiększyła się liczba osób, które objęliśmy swoją opieką. Wciąż jednak w działania zaangażowani są ci sami wolontariusze. To sprawdzone i doświadczone osoby, którym ufamy – mówi Beata Portka, kierownik MCUS.

W pierwszej kolejności pomoc kierowano do samotnych i schorowanych osób w wieku 65+ oraz mieszkańców zmagających się z problemami zdrowotnymi. Zaangażowani w akcję wolontariusze robili dla nich zakupy, wykupywali leki, opłacali rachunki i wyprowadzali psy na spacer.

– Początkowo ze wsparcia korzystały cztery osoby. Teraz wolontariusze pomagają również mieszkańcom dwóch domostw, którzy przebywają na kwarantannie. Zdarza się, że w tygodniu mamy pięć wyjść. Dziś, na przykład, jeden z wolontariuszy zrobi i dostarczy zakupy naszemu podopiecznemu – wyjaśnia B. Portka.

Pracownicy świdnickiej placówki przypominają, że lista osób, do których chcą dotrzeć z pomocą wciąż jest otwarta. Seniorzy oraz świdniczanie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i nie mogą wyjść z domu, by zająć się codziennymi sprawami, mogą dzwonić pod nr tel. 81 751 62 00. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-15.00. Pomoc udzielana przez wolontariuszy jest bezpłatna. Osoba z niej korzystająca proszona jest jedynie o potwierdzenie wykonania zadania przez wolontariusza.

Last modified: 22 lutego 2021