Półkolonie zakończone

Autor: |

W piątek 15 lipca zakończyła się kolejna edycja półkolonii organizowanych przez Świdnickie Koło Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta, parafię NMP Matki Kościoła oraz Akcję Katolicką działającą przy parafii. Dwadzieścia dwoje dzieci ze Świdnika spędziło dwa tygodnie na grach i zabawach odbywających się na terenach zielonych przy kościele.

Przez cały czas trwania półkolonii dzieci przebywały pod opieką trójki wolontariuszy: Julii, Moniki i Adriana. To tegoroczni maturzyści, którzy postanowili spędzić część swoich wakacji opiekując się najmłodszymi.

– Nie było łatwo. Gromadka była w różnym wieku, od Maksa, 6-latka po Kacpra w wieku 12 lat. Staraliśmy się dobrać zabawy tak, by nikt się nie nudził. Dużo czasu spędzaliśmy na powietrzu. Był turniej piłki nożnej i siatkowej, graliśmy w zbijaka. Dzieciaki same wymyślały zabawy by się nie nudzić. Codziennie odwiedzaliśmy też świdnickie place zabaw, gdzie nasi koloniści spotykali swoich kolegów, wiec tak naprawdę opiekowaliśmy się znacznie większą grupą dzieci – opowiadała Julia. Skąd pomysł na wakacje w takiej formie? – Chcieliśmy spożytkować wakacje jak najlepiej. Miło jest wnieść do życia innych trochę radości. Pracy było wiele, ale dzieci były świetne – skomentowała Monika.

jk

Last modified: 27 maja 2020