Polisa turystyczna na zagraniczne wakacje – co powinna zawierać?

Autor: |

Zagraniczne wakacje oprócz niezapomnianych wspomnień mogą ze sobą nieść również pewne ryzyko, szczególnie gdy jesteś fanem aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym tekście opowiemy Ci, co powinna zawierać polisa turystyczna na zagraniczne wakacje.

Korzystaj z kalkulatorów

Jeśli zależy Ci na znalezieniu naprawdę atrakcyjnej oferty ubezpieczeniowej to znak, że powinieneś zajrzeć do Internetu i skorzystać z kalkulatorów polis turystycznych. Dzięki tym niezwykłym narzędziom, uda Ci się szybko i bez jakichkolwiek problemów uzyskać dostęp do najatrakcyjniejszych ofert. Dowiedz się więcej tu: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/

Polisa turystyczna na zagraniczne wakacje – co powinna zawierać?

Odpowiednia ochrona to podstawa, jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdy. Poniżej znajdziesz opis najważniejszych elementów polisy turystycznej, które bezwzględnie powinny znaleźć się w Twoim ubezpieczeniu.

  • Koszty leczenia – choroby nie wybierają i najczęściej atakują w najmniej odpowiednich momentach. Jeśli Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu i będziesz potrzebować pomocy lekarskiej, to ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty. Warto wspomnieć, że polisa turystyczna obejmuje swoim zakresem działania również prywatne placówki medyczne. Jest to ważne, ponieważ w większości kurortów ciężko znaleźć publiczne przychodnie.
  • OC – jeśli podczas zagranicznych wakacji spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie (fizycznie lub materialnie), to nie będziesz musiał obawiać się o konsekwencje finansowe takiego zdarzenia. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowania oraz pokryje koszty naprawy pojazdów, ale jest jeden warunek – podczas wypadku nie możesz być pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych (chyba że wykupisz klauzulę alkoholową).
  • NNW – nieszczęśliwe wypadki bardzo często są powodem, przez który wymarzone urlopy zamieniają się w koszmar. Jeśli spotka Cię tego typu sytuacja, a Twój stan zdrowia ulegnie znacznemu pogorszeniu, to nie zostaniesz na lodzie. Firma ubezpieczeniowa wypłaci Ci środki na leczenie lub rehabilitację. W razie Twojej śmierci pieniądze trafią na konto rodziny lub osób, które za życia upoważniłeś do przyjęcia rekompensaty.
  • Ochrona bagażu – wbrew pozorom ten element polisy turystycznej jest bardzo ważny. W końcu w wakacyjnym zamieszaniu łatwo o spuszczenie z uwagi walizek, a złodzieje tylko na to czekają. W sytuacji, gdy zgubisz lub zostanie Ci skradziony bagaż, otrzymasz stosowny zwrot za poniesione koszty. Pamiętaj jednak, że każdy ubezpieczyciel poprosi Cię o dowód zakupów w postaci rachunku. Zachowuj więc każdy paragon, który dostaniesz w sklepie.

A może wczasy na Gran Canarii?

Jeśli jesteś spragniony rajskich widoków oraz ciepłej wody opływającej po rozgrzanej skórze to znak, że wakacje na Gran Canarii będą dla Ciebie idealne. Wyspy Kanaryjskie od lat przyciągają turystów i oferują niesamowite doznania w postaci krystalicznie czystej wody oraz pięknych plaż. Sprawdź 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Gran Canarii, zanim spakujesz walizkę: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/urlop-na-gran-canarii-te-5-rzeczy-musisz-wiedziec

Podsumowanie

Jak widzisz, polisa turystyczna oferuje naprawdę szeroki zakres ochrony. Dodaj do tego niewielką cenę tego typu ubezpieczenia, a otrzymasz prawdziwie kompleksowo działającą tarczę, która odbije od Ciebie wszelkie konsekwencje finansowe nieszczęśliwych zdarzeń. Nie czekaj i wykup polisę turystyczną już dzisiaj.

/ REKLAMA /

Last modified: 12 lutego 2021

Zmień język »