Policzą rowerzystów

Autor: |

We wrześniu Świdnicka Masa Krytyczna znów policzy rowerzystów. Grupa po raz drugi przeprowadzi badania natężenia ruchu drogowego w naszym mieście. W ubiegłym roku wykazały one, że świdnickimi ulicami porusza się około 1000 rowerzystów dziennie. Wówczas liczenie rowerzystów trwało tydzień i zostało przeprowadzone w 4 miejscach, w godz. 6:30 – 8:30 oraz 15:00 – 17:00.

– Dzięki tej inicjatywie jesteśmy w stanie sprawdzić, jak rozwija się ruch rowerowy w Świdniku. Dowiadujemy się też, które miejsca są najbardziej niebezpieczne i wymagają zainteresowania, i działań ze strony gminy – mówi Maciej Lubaś, organizator Świdnickiej Masy Krytycznej. – Ubiegłoroczne badania pokazały, że w mieście brakuje ścieżki rowerowej prowadzącej z centrum do PZL. Policzyliśmy, że do pracy przyjeżdża rowerami ponad 300 osób. Dlatego należy zapewnić im dobre warunki do jazdy.

Tegoroczne liczenie rowerzystów odbędzie się w dn. 3 – 5 września, w godz. 6:30 – 8:30 oraz 15:00 – 17:00. Wolontariusze ze Świdnickiej Masy Krytycznej będą badali liczbę, kierunki i godziny poruszania się rowerzystów, aby udowodnić potrzebę inwestowania w infrastrukturę, i mieć materiał do stworzenia mapy natężenia ruchu rowerowego w mieście.

Chętnych do pomocy w badaniu, prosimy o kontakt mailowy: swidnickamasakrytyczna@gmail.com

Last modified: 8 czerwca 2020