Policjanci z awansami

Autor: |

Fot. KPP w Świdniku
W ubiegłym tygodniu, świdniccy funkcjonariusze obchodzili Święto Policji. Była to okazja do docenienia ich pracy. Za trud i zaangażowanie otrzymali awanse i medale.

Wydarzenie odbyło się 5 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku. Awanse na wyższy stopień otrzymało 32 funkcjonariuszy. Aktu mianowania dokonał podinsp. Sławomir Kwiatowski, komendant jednostki.

Awanse otrzymali: z posterunkowego na starszego posterunkowego – 10 osób, z podkomisarza na komisarza – 1 osoba, ze starszego aspiranta na aspiranta sztabowego – 1 osoba, z aspiranta na starszego aspiranta – 6 osób, z młodszego aspiranta na aspiranta – 2 osoby, z sierżanta sztabowego na młodszego aspiranta – 3 osoby, ze starszego sierżanta na sierżanta sztabowego – 2 osoby, z sierżanta na starszego sierżanta – 2 osoby oraz ze starszego posterunkowego na sierżanta – 4 osoby.

Podczas uroczystości mundurowi zostali również odznaczeni medalami związkowymi z okazji 30-lecia NSZZP. Wręczył je asp. szt. Artur Garbacz, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Lublinie. Odznaczono 4 osoby. Krzyż Niepodległości klasy II otrzymał jeden mundurowy. Krzyż 30-lecia NSZZP otrzymało 4 funkcjonariuszy, w tym jeden w stanie spoczynku.

– Wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom cywilnym, a także awansowanym funkcjonariuszom składamy serdeczne gratulacje. Życzymy również pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym – mówi asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. 

Uroczystość była również idealną okazją do poświęcenia nowych radiowozów. Dokonał tego ks. Wojciech Iwanicki, kapelan świdnickiej policji.

Last modified: 13 lipca 2021