Policja szuka sprawcy alarmu bombowego

Autor: |

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku prowadzą czynności, które mają doprowadzić do ustalenia osoby odpowiedzialnej za fałszywe zgłoszenie.

Przypomnijmy, że w czwartek, kilka minut po godz. 9 policjanci ze Świdnika otrzymali telefon, że w budynku sądu jest bomba. Przed gmach świdnickiej Temidy zjechały się wszystkie służby ratownicze z naszego miasta. Ewakuowano około 280 osób. Blisko 4 godziny, specjalnie przeszkolony pies policyjny sprawdzał każde pomieszczenie sądu i przyległy teren, w poszukiwaniu ładunku wybuchowego. Zamknięty dla ruchu był fragment ul. Wyszyńskiego. Alarm na szczęście okazał się fałszywy i około godz. 13 sąd znów zaczął funkcjonować.

To nie koniec jednak tej sprawy. Czynności, mające na celu ustalić tożsamość sprawcy głupiego żartu prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Świdniku.

– Przede wszystkim sprawdzamy połączenia telefoniczne – mówi Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy świdnickiej jednostki policji. – Znamy już numer z jakiego dzwonił sprawca fałszywego alarmu, teraz ustalamy jego właściciela.

Mężczyźnie, za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli uda się wykryć sprawcę, będzie on musiał także pokryć koszty akcji. Szacuje się, że może to być nawet kilkanaście tysięcy zł.

Last modified: 1 lipca 2020