Polecimy do Gdańska

Autor: |

fot. Piotr Belcarz
Po ponad sześciu latach przerwy, podróżni znów będą mogli polecieć ze Świdnika do Gdańska. Tę wyczekiwaną i tak niegdyś popularną trasę będą obsługiwały samoloty LOT. Pierwszy rejs zaplanowano na sobotę, 19 czerwca. Będzie trwał godzinę i dziesięć minut.

– W obecnej, trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża lotnicza, każde nowe połączenie jest sukcesem. Tym bardziej się cieszę, że nad polskie morze polecimy na pokładach samolotów narodowego przewoźnika. Kierunek ten cieszył się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego regionu, zwłaszcza w czasie sezonu letniego, a nowe połączenie jest uruchamiane właśnie na wakacje – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Rejsy na trasie Świdnik–Gdańsk, mają być wykonywane dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Połączenie będą obsługiwać samoloty bombardier Q400. Start ze Świdnika o 8.45, lądowanie w Gdańsku o 9.55. Z powrotem odpowiednio: 10.35 i w Świdniku jesteśmy o 11.45.

– Tuż przed wakacjami, zainaugurujemy kolejne połączenie między regionami, dzięki któremu połączymy Lublin z Gdańskiem. Będzie to znakomita okazja, żeby wybrać się na przedłużony weekend lub dłuższy wypoczynek nad morze. Pasażerowie będą mogli korzystać z uroków Trójmiasta, jego zabytków i plaż, a wielbiciele natury mogą wybrać się na Kaszuby. Wierzę, że nowe połączenie zainteresuje również mieszkańców Trójmiasta, wszak Lublin i okolice są bardzo atrakcyjnym celem podróży – przeurocze Stare Miasto i pobliskie miasta regionu są idealnym celem podróży na dłuższy weekend – mówi Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT.

Bilety można rezerwować w serwisie www.lot.com. Szczegółowy rozkład lotów znajduje się również na stronie internetowej www.airport.lublin.pl.

Last modified: 29 kwietnia 2021