Polacy – Rodakom ze Wschodu

Autor: |

W najbliższą sobotę, o godz. 12 w II LO w Świdniku przy ul. Wojska Polskiego, nastąpi podsumowanie akcji „Polacy-Rodakom zza wschodniej granicy” oraz spotkanie opłatkowe z darczyńcami.  

– Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy paczki dla będących w trudnej sytuacji polskich rodzin w miejscowości Raduń na Białorusi oraz dla Stowarzyszenia Osób Represjonowanych działającego przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie – mówi Kazimierz Bachanek, pomysłodawca zbiórki w Świdniku.

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, które włączyły się do zbiórki akcji, przekazując dary, również podczas zbiórek w marketach i dyskontach w Świdniku. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowane zostały paczki dla będących w trudnej sytuacji polskich rodzin w miejscowości Raduń na Białorusi oraz dla Stowarzyszenia Osób Represjonowanych działającego przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie. Zbierane były produkty spożywcze o długim terminie przechowywania, w opakowaniach nietłukących się, na przykład olej, cukier, ryż, konserwy, a także środki higieniczne, słodycze, kawa, herbata, przyprawy itp. Paczki zawiezione na Białoruś w następnym tygodniu.

Organizatorzy: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Ruch Odbudowy Polski Koło w Świdniku, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, Urząd Miasta Świdnik, Związek Harcerstwa Polskiego Powiatowy Związek Drużyn w Świdniku.

Patronat nad akcją objęli burmistrz Świdnika Waldemar Jakson i starosta świdnicki Mirosław Król.

Last modified: 1 lipca 2020