Pół wieku w miłości i szacunku

Autor: |

Wzruszenie, wspomnienia i radość ze wspólnych pięćdziesięciu i więcej lat. Dzisiaj w Urzędzie Miasta odbyła się niezwykła uroczystość. Pary z półwiecznym i dłuższym  stażem otrzymały medale przyznane przez prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

W uroczystości wzięło udział kilkanaście par, które co najmniej 50 lat idą wspólnie przez życie. Najdłuższym stażem mogli pochwalić się Danuta i Zygmunt Aksamirscy. Świętowali 61. rocznicę ślubu.

– Prawdziwą miłość  poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania – mówiła podczas uroczystości Izabela Pilecka z Urzędu Stanu Cywilnego. – Dostojni jubilaci minęło już ponad pół wieku od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie wzajemna miłość, wierność i przyjaźń. Przyrzeczenie składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie razem dzielić dobre  i złe chwile, wspomagać się nawzajem i dzielić dobre i złe chwile. Teraz możecie podsumować pięćdziesięcioletnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły na marne. Daliście z siebie wszystko rodzinie, społeczeństwu, pracując zawodowo i wychowując dzieci – mówiła I. Pilecka.

Nie zabrakło również wzajemnych podziękowań za wspólne lata razem, miłość i opiekę.

– Przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było nadal zgodne i szczęśliwe – obiecywali sobie małżonkowie.

Medale przyznane przez prezydenta RP wręczał złotym parom burmistrz Waldemar Jakson. Wcześniej dziękował im za budowanie społeczeństwa Świdnika i składał życzenia dalszych, wspólnych lat. – Życie miasta to również życie całego łańcucha pokoleń, które w nim zamieszkały. Pierwszy okres wzrastania Świdnika był bardzo trudny. Wymagał wielu wyrzeczeń, ciężkiej pracy i poświęceń. Serdecznie Wam dziękuję, że staliście się jego częścią – mówił W. Jakson.

W uroczystości, chociaż jeszcze z obostrzeniami pandemicznymi, uczestniczyli również członkowie rodzin jubilatów.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowali:
Lilia i Edward Bochniarz
Grażyna i Kazimierz Czapla
Czesława i Mieczysław Dorosiewicz
Krystyna i Edward Kulik
Genowefa i Józef Lewczyk
Emilia i Leon Morawscy
Alina i Józef Owsiccy
Eliza i Bogusław Pawłowscy
Alfreda i Stanisław Proć
Irena i Władysław Torój

52 lata spędzili razem:
Emilia i Romuald Korniłłowicz

60 –lecie obchodzili:
Wanda i Jerzy Buczek-Szwenke
Barbara i Zbigniew Koccy

61 lat temu pobrali się:
Danuta i Zygmunt Aksamirscy

« z 2 »

Last modified: 30 maja 2021