Pogrom w Będzinie

Autor: |

fot. Wojtek Borkowski
22. kolejka TAURON 1. Ligi była wybitnie nieudana dla siatkarzy ze Świdnika. Lider rozgrywek MKS Będzin rozbił PZL LEONARDO Avię Świdnik 3:0 (25:17, 25:14, 25:15). MVP meczu wybrano byłego zawodnika Avii, Mateusza Siwickiego.

Gospodarze dominowali w tym meczu w każdym elemencie gry. Rozstrzelali Avię zagrywką i świetnie pracowali blokiem. Podopieczni Jakuba Guza w żadnym z setów nie byli nawet blisko pozytywnego wyniku. To zdecydowanie nie był ich dzień.

– Mecz przegrany 0:3 i to w fatalnym stylu, nie mamy dla siebie żadnego usprawiedliwienia. Był to najgorszy mecz w sezonie, jest mi wstyd za to co tutaj pokazaliśmy. Liga dalej trwa, przed nami trudne spotkania, musimy się poprawić. Jedyny pozytyw jest taki, że już gorzej być nie może. Przepraszam kibiców w imieniu drużyny, którzy przejechali tyle kilometrów i musieli na to patrzeć, zdajemy sobie sprawę, że było to ciężkie to oglądania. Zapewniam, że w kolejnych pojedynkach damy z siebie wszystko, postaramy się z całych sił zmazać tę plamę – podsumował kapitan Avii, Tomasz Kuś.

Szansa do rehabilitacji już w najbliższa sobotę. Do Świdnika przyjedzie MCKiS Jaworzno. Początek o godzinie 17:00. Bilety dostępne na www.avia-swidnik.pl.

MKS Będzin – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0 (25:17, 25:14, 25:15)

MVP: Mateusz Siwicki

Najwięcej punktów dla Avii: Łysikowki (7), Czerwiński (7).

Last modified: 12 lutego 2024

Zmień język »
Skip to content