Podzielili się darem życia

Autor: |

fot. Klub HDK PCK Świdnik
3 grudnia przeprowadzono ostatnią w tym roku akcję oddawania krwi. Do ambulansu lubelskiego RCKiK, zaparkowanego przy PZL-Świdnik, zgłosiło się 50 osób. Z przyczyn niezależnych od organizatora, zapisano tylko 38 z nich.

– Rejestracja planowo miała odbywać się w godz. 8.00-13.00, została jednak przedłużona do godz. 14.00. Niestety, mimo to 12 osób nie zostało zarejestrowanych. Mamy nadzieję, iż taka sytuacja więcej się nie zdarzy. Przepraszamy, że tak się stało – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” S.A.

Podczas piątkowej zbiórki krew oddały 22 osoby. Pozyskano jej blisko 10 litrów. Uczestnicy akcji, również ci, którzy nie mogli czynnie wziąć udziału, otrzymali upominki przygotowane przez RCKiK w Lublinie i świdnicki klub.

– Gros chętnych to byli uczniowie z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej – wyjaśnia pan Andrzej. – Zgłosili się dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczyciela Grzegorza Doroby. Bardzo nas cieszy takie zaangażowanie młodych ludzi. Wierzymy, że po Nowym Roku będziemy już mogli wrócić do spotkań z młodzieżą i wejść z akcjami do szkół, by uświadamiać, jak ważne jest pomaganie innym i uczyć w jaki sposób przygotować się do oddawania krwi.

Krwiodawcy zaznaczają, że ten rok, mimo pomimo pandemii, był udany. Na podsumowanie przyjdzie czas po świątecznej przerwie. Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy angażują się w zbiórki i już dziś zaprasza do udziału w styczniowej. Tym razem HDK-PCK zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Last modified: 8 grudnia 2021