Podziel się życiem

Autor: |

Fot. Klub HDK-PCK
Świdniczanie po raz kolejny włączyli się w akcję oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Była to odpowiedź na zaproszenie Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik.

Ambulans lubelskiego RCKiK czekał na chętnych 7 maja, na parkingu przed zakładem. Zgłosiły się 23 osoby. 20 z nich oddało 9 litrów bezcennego leku. Powędrował on do szpitali, gdzie potrzebny jest do zabiegów i operacji ratujących życie.

– Serdeczne dziękujemy krwiodawcom za ten dar serca, a ekipie z RCKiK w Lublinie za współpracę przy zorganizowaniu akcji – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu. – Słowa wdzięczności kierujemy do Kamila Szymaniaka, właściciela mobilnej kawiarni Bike Cafe, który ufundował vouchery na kawę dla wszystkich biorących udział w majowej zbiórce. Sam również dał dobry przykład i oddał krew.

Świdnicki klub planuje już kolejne akcje. 6 czerwca ambulans stanie przed Urzędem Gminy Mełgiew. Zainteresowani będą się mogli zgłaszać w godz. 8.00-14.00. Natomiast 11 czerwca ponownie zaparkuje przed PZL-Świdnik. Zbiórka potrwa od godz. 8.00 do godz. 13.00.

– Liczymy, że i tym razem nie zabraknie osób, chcących podzielić się tym, co najcenniejsze. Do współpracy zapraszamy również firmy, które mogłyby przekazać vouchery dla krwiodawców  lub w innej formie wesprzeć kolejne akcje. W tej sprawie można kontaktować się z Tomaszem Patyrą, prezesem Klubu HDK-PCK, numer telefonu 501 084 478 lub ze mną pod numerem telefonu 513 270 095 – dodaje pan Andrzej.

Last modified: 17 maja 2021

Zmień język »