Podziękowania dla siatkarzy

Autor: |

Polski Cukier Avia Świdnik właśnie zakończył zmagania w swoim pierwszym sezonie w Tauron 1.Lidze. Świdnicki beniaminek poradził sobie świetnie, plasując się ostatecznie w górze tabeli. W czwartek przedstawiciele siatkarzy odebrali gratulacje od władz miasta.

Żółto – niebiescy zakończyli sezon na 6. miejscu pierwszoligowej tabeli. Wypełnili stawiane przed nimi cele. – Mamy okazję, żeby serdecznie podziękować całemu zespołowi siatkarzy. Mamy drużynę na dwie szóstki, która poza aspektem sportowym jest również symbolem miasta i naszą dumą – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

Podziękowania w imieniu siatkarzy odbierał trener żółto – niebieskich, Witold Chwastyniak. Nie ukrywał, że pierwszy sezon w Tauron 1.Lidze nie należał do łatwych.

– Tym bardziej cieszymy się z wyniku jaki osiągnęliśmy. To zasługa zawodników, sztabu, ale i miasta, które stawia na sport. Wsparcie z najwyższego szczebla jest dla nas bardzo ważne, pomaga i przyczynia się do rozwoju nie tylko dyscypliny, ale też miasta – mówił.

Miniony sezon był trudny również dla siatkarzy, którzy nie ustrzegli się koronawirusa, a dodatkowo musieli grać przy pustych trybunach.

– Publiczność była dla nas zawsze siódmym zawodnikiem – mówił Rafał Obermeler, środkowy żółto – niebieskich. – Przez wirusa złapaliśmy trochę zadyszki, ale trzeba też zaznaczyć, że poradziliśmy sobie z problemami i finisz sezonu możemy zaliczyć do udanych.

Siatkarze odpoczywają przed kolejnymi zmaganiami ligowymi. Sztab rozpoczął pierwsze zmiany w drużynie. Przedstawiciele ratusza pracują z kolei nad polepszeniem bazy sportowej dla zawodników i mieszkańców.

– Wyniki i plany to jedno, ale równie istotna jest infrastruktura, z której drużyna i młody siatkarski narybek mógłby korzystać – mówi burmistrz Waldemar Jakson. – Dlatego niebawem rozpoczniemy bardzo dużą inwestycję, czyli budowę hali.

W tej chwili ratusz dysponuje programem funkcjonalno – użytkowym obiektu, który był niezbędny do oszacowania skali kosztów inwestycji i stanowić będzie podstawę dalszych działań. Zgodnie z planami władz miasta, na widowni hali zasiądzie około 2 tys. osób. Swoje miejsce znajdą w niej nie tylko siatkarze, ale również bokserzy, adepci sportów walki i mieszkańcy, którzy uprawiają sport amatorsko.

– Pieniądze na rozpoczęcie przedsięwzięcia znalazły się w tegorocznym budżecie. Natomiast cały czas aktywnie poszukujemy również środków zewnętrznych na sfinansowanie budowy obiektu – dodaje W. Jakson.

Z góry wiadomo, że powstanie hali na miarę ekstraklasy siatkarskiej nie będzie tanie. Budowa została wstępnie wyceniona na około 60 mln zł.

– Część tej kwoty mamy zarezerwowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wystąpimy również z wnioskiem o dofinasowanie do Ministerstwa Sportu, spróbujemy też powalczyć o środki unijne – dodaje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Last modified: 7 maja 2021