Podsumowali sezon

Autor: |

fot. UM Świdnik
Przedstawiciele zarządu LKSW Dan spotkali się z Marcinem Dmowskim, zastępcą burmistrza. Oprócz podziękowań dla Gminy Świdnik, przekazali mu pamiątkową fotoksiążkę, podsumowującą  klubowy sezon sportowy 2020/21 i zaprezentowali zdobytą niedawno statuetkę Herosa.

W lipcu LKSW Dan znalazł się w gronie sław polskiego kickboxingu, otrzymując Herosa w kategorii „Klub Roku”. Kapituła brała pod uwagę nie tylko sukcesy sportowe, ale także działalność w czasie pandemii i dobrą współpracę ze związkiem.

– Wyróżnienie jest dla nas tym większe, że PZKB skupia ponad 300 klubów. Była to więc ogromna niespodzianka, tym bardziej, że jesteśmy stosunkowo niewielką jednostką, skupiającym głównie dzieci i młodzież, i daleko nam do wielu krajowych kickbokserskich potęg – mówi Piotr Bernat, który w Urzędzie Miasta pojawił się z Andrzejem Gumienniakiem.

Podczas spotkania rozmawiano również o nowej bazie lokalowej i treningowej dla klubu. Omówiono też plany Danowców na najbliższe miesiące. W październiku, dzięki wsparciu Urzędu Miasta i pod patronatem burmistrza Waldemara Jaksona, sportowcy zamierzają zorganizować kolejną edycję Pointfigthing Grand Prix – Pucharu Polski w kickboxingu.

– Bardzo się cieszymy, że LKSW Dan się rozwija i został uhonorowany tak prestiżowym wyróżnieniem. Młodzi zawodnicy trenują, ale też rozwijają się i uczą walki fair play. Życzymy im wielu kolejnych sukcesów. Cieszymy się również, że współpraca między miastem a klubem dobrze się układa – podkreśla Marcin Dmowski.

Last modified: 2 sierpnia 2021