Podsumowali długi weekend

Autor: |

Fot. swidnik.policja.gov.pl
W ubiegłym tygodniu, świdniccy policjanci prowadzili działania „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Funkcjonariusze sprawdzali, między innymi czy kierujący poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

– Podczas długiego weekendu na drogach powiatu świdnickiego pojawiło się więcej patroli. Funkcjonariusze reagowali na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. Sprawdzali czy kierujący poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami i dozwoloną prędkością. Zwracali również uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów – mówi asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Łącznie policjanci przeprowadzili 260 kontroli drogowych. Ujawnili 238 wykroczeń, w tym 196 związanych z nadmierną prędkością. Przebadano alkomatem 256 kierujących. 3 z nich było nietrzeźwych.

W powiecie doszło do jednej kolizji i dwóch wypadków. Jeden z nich miał miejsce w Świdniku. W piątek, około godziny 20.00, 63-latek kierujący volkswagenem wyjeżdżał z ulicy podporządkowanej w ulicę Racławicką  i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 30-letniemu motocykliście.

– Doszło do zderzenia pojazdów. Motocyklista z obrażeniami trafił do szpitala. Kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wykazało, że byli trzeźwi – tłumaczy asp. E. Domaradzka.

Last modified: 7 czerwca 2021