„Podniebna” zabawa (foto, film)

Autor: |

Na mapie miejskich atrakcji dla najmłodszych mieszkańców pojawił się plac zabaw o nazwie „Lotnicze Miasteczko”. Dzieci mogą już skorzystać z tematycznych zabawek zlokalizowanych na skwerze pomiędzy ul. Głowackiego i Kościuszki.

Projekt bawialni na świeżym powietrzu został w ubiegłym roku zgłoszony przez Świdnicką Radę Kobiet do Budżetu Obywatelskiego. Pomysł cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, bowiem swój głos na niego oddało 771 osób, czyniąc go tym samym drugim najpopularniejszym projektem.

W ostatnich dniach gotowy plac zabaw został oddany do użytku młodych świdniczan. Mają oni możliwość skorzystania z elementów nawiązujących do lotniczej historii miasta, a dzięki ścieżce edukacyjnej – mogą również zdobyć na ten temat wiele ciekawych informacji.

Wśród dostępnych sprzętów są, między innymi, duży zestaw zabawowy w kształcie samolotu – ze zjeżdżalnią i miejscem do wspinaczki, huśtawka typu bocianie gniazdo, równoważnia i karuzela, piaskownica oraz bujaki. Dostępny jest również zestaw przygotowany z myślą o osobach z niepełnosprawnością. Wszystkie urządzenia zostały zbudowane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.

Last modified: 14 listopada 2023

WordPress PopUp Plugin

Accessibility Toolbar

Zmień język »