Podejmą lidera

Autor: |

Bez Michałów: Jaskulskiego i Ciorgonia zagra świdnicka Avia przeciwko liderowi II ligi, TSV Sanok. Goście nie przegrali w tym sezonie ani razu, stracili zaledwie 4 sety i są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa.

W pierwszym meczu obu zespołów górą byli zawodnicy z Podkarpacia, którzy wygrali 3:0. Wtedy jednak żółto – niebiescy prezentowali się zdecydowanie gorzej niż teraz. Ekipa Piotra Maja rozpędzała się z tygodnia na tydzień i dziś udało jej się wydostać ze strefy spadkowej. Ostatnio pokonała, bez straty seta PZL Sędziszów. Siatkarze Avii, w jutrzejszym starciu mają podwójnie utrudnione zadanie. W szeregach gospodarzy nie wystąpią bowiem dwaj, podstawowi zawodnicy – Michał Ciorgoń i Michał Jaskulski. W ich miejsce zobaczymy Szymona Mańkowskiego i Bartłomieja Ćwika.

– Nastroje w drużynie przed meczem z liderem są bardzo dobre – mówi Bartłomiej Misztal, kapitan zespołu. – Wiemy, że rywale są bardzo silni i przyjadą do Świdnika po trzy punkty. Nie możemy podejść do tego spotkania w taki sposób, że koniecznie trzeba z nimi wygrać. Powinniśmy zagrać spokojnie i w pełni skoncentrowani. Utrzymać dyspozycję z ostatnich meczów.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Wstęp wolny.

Last modified: 28 maja 2020