Podbija listy przebojów

Autor: |

Monika Kowalczyk, wokalistka i aktorka Teatru Puk-Puk, po raz kolejny zaskoczyła słuchaczy. Świdniczanka wydała niedawno singiel „Te Twoje sukienki”. Pracowała nad nim z producentem Andrzejem „Izim” Izdebskim, odpowiedzialnym między innymi za brzmienie debiutanckiego albumu Ralpha Kamińskiego.

– Współpraca bardzo dobrze nam się układała. Andrzej ma otwarty umysł. Jest niezwykle kreatywnym i sympatycznym człowiekiem. Uważnie słuchał pomysłów i mojego zdania – opowiada Monika.

Nowy materiał artystki został wydany przez wytwórnię płytową MTJ, w ramach nagrody specjalnej przyznanej podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów w Warszawie (ZOBACZ: Statuetka dla Moniki). Monika wykonała wówczas autorską piosenkę „Sepia” oraz polskie tłumaczenie utworu Boba Dylana „Specjaliści od wojny”. Na scenie towarzyszyli jej Piotr Kar­czewski (cajon) i Mikołaj Kołodziej­czyk (gitara akustyczna i ukulele).

Singiel „Te Twoje sukienki” to moc pozytywnych myśli i zastrzyk energii na szare, jesienne dni. A co mówi o nim jego autorka? : – Myślę, że są pewną metaforą kobiecej wrażliwości, która czasami może być niewygodna, ale dodaje piękna i wdzięku. Świadczy o tym, kim jesteśmy, o naszej kobiecej tożsamości. A poza tym, w dosłownym znaczeniu, sukienki to dobry wybór „ubraniowy”, choć sama nieczęsto je noszę – tłumaczy Monika.

Piosenka została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy. Można ją usłyszeć w Radiu Lublin. Świetnie radzi sobie także w serwisie Spotify, gdzie od kilku dni gości na playliście „Alternatywna Polska”, obok utworów Dawida Podsiadło, Muńka Staszczyka czy Anity Lipnickiej.

Kilka dni temu premierę na portalu YouTube miał też teledysk do utworu. W pracę nad obrazem zaangażowali się  przyjaciele wokalistki.

– Wizja teledysku powstawała w mojej głowie. Dopracowaliśmy ją wspólnie z Mikołajem Kołodziejczykiem. Inspiracji szukałam także w innych teledyskach oraz na Pintereście. Powstał bardzo szybko. Nagraliśmy go w jeden dzień, na krakowskim Zakrzówku. Montaż zajął kilka dni – wyjaśnia świdniczanka.

W klipie do „Tych Twoich sukienek”, obok Moniki, wystąpiły jej koleżanki-aktorki: Kamila Janik, Paulina Kondrak, również świdniczanka, Anna Nguyen i Wiktoria Zawadzka.

– Atmosfera na planie była naprawdę wspaniała. Dziewczyny to urodzone aktorki, więc pokazały wachlarz swoich umiejętności. Bardzo się zaangażowały i dały z siebie wszystko, za co serdecznie im dziękuję. Paulina Janiuk, projektantka młodego pokolenia, uszyła strój, w którym wystąpiłam w teledysku. Kasia Lisowska odpowiadała za makijaż – wspomina autorka „Tych Twoich sukienek”.

Świdniczanka nie zwalnia tempa. 10 listopada zagra support przed Pawłem Izdebskim, który wystąpi w Klubie 30, w Lublinie. Natomiast 16 listopada zaprezentuje się obok Adama Struga i Roberta Kasprzyckiego, na koncercie „Autor, autor” w Operze Krakowskiej.

Last modified: 12 maja 2020