Pocztowa dezynfekcja

Autor: |

Pierwsza osoba w naszym mieście ze zdiagnozowanym koronawirusem jest pracownikiem poczty. Od wczoraj kilka placówek przechodzi dezynfekcję, część pracowników zostało poddanych kwarantannie.

Wczoraj przedstawiciele wojewody lubelskiego poinformowali o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem na Lubelszczyźnie. Jeden z chorych to mieszkaniec powiatu świdnickiego.

– Jest to mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat w stanie średnim, źródło zakażenia jest ustalane – podała wczoraj rano Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

Okazało się, że chory mężczyzna pracował jako listonosz w Świdniku. Wczoraj placówki pocztowe w mieście zostały zamknięte. Klientów poinformowano o przerwie technicznej. Przedstawiciele Poczty Polskiej tłumaczą, że w jednostkach trwa dezynfekcja.

– Dziś (to znaczy 26 marca – przyp. Red.) UP Świdnik 1 został poinformowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, że jeden z pracowników placówki, który od 18.03 przebywał na zwolnieniu lekarskim, jest zarażony koronawirusem. Niezwłocznie do służb sanitarnych została przekazana lista pracowników, którzy mieli z nim kontakt. Wszyscy zostali poddani kwarantannie. Jednocześnie zdecydowano o zamknięciu placówki UP Świdnik 1, jej dwóch filii oraz placówki UP Świdnik 5. Placówki te zostaną zdezynfekowane przez specjalistyczną firmę – tłumaczyła wczoraj Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej S.A.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy miejskie placówki pocztowe ponownie zostaną otwarte.

– Dalsze ustalenia dotyczące obsługi oraz zapewnienia dostępności do usług pocztowych będą podejmowane po przeprowadzeniu dezynfekcji, przy uwzględnieniu zaleceń sanepidu – dodawała Justyna Siwek.

Last modified: 7 maja 2020