Poczta Polska przekazała dary (foto)

Autor: |

W sierpniu pisaliśmy o pomocy dla rodaków mieszkających na Litwie. (CZYTAJ: Na pomoc Polakom na Litwie). Dziś, w głównym oddziale Poczty Polskiej, przy ulicy Niepodległości 13 odbyło się oficjalne przekazanie zebranych darów.

Świdniczanie zorganizowali zbiórki w kilku miejscach. Jednym z nich były placówki pocztowe, ale nie tylko te, które znajdują się w naszym mieście. Dary zbierał również główny oddział Poczty Polskiej, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 50 w Lublinie. Inicjatywę wsparł również Region Sieci.

Dziś, o godzinie 10.00 odbyło się oficjalne odebranie zebranych rzeczy. Pudełka były wypełnione po brzegi. Można było w nich znaleźć, między innymi, plecaki, piórniki, kredki, farby, pędzle, słodkości, bibułę, zeszyty, kolorowanki i plastelinę. Niektóre z prezentów miały karteczki z pozdrowieniami od darczyńców.

Świdniczanie planują już swój wyjazd do rodaków. Na Litwę wyruszą prawdopodobnie 25 września.

Organizatorem zbiórki jest Akademia Uśmiechu.

Zbierają na paliwo

Wciąż prowadzona jest zbiórka pieniędzy na paliwo do busów, które wyjadą na Litwę. Akcja jest prowadzona na stronie internetowej: https://zrzutka.pl/rp7hj5. Cel zbiórki to 3000 złotych. Do tej pory udało się zebrać 2575 zł.

Last modified: 17 września 2021