Już jutro pobiegną dla Kuby

Autor: |

www.kubagolebiowski.pl

Strój sportowy, wygodne buty, uśmiech i chęć niesienia pomocy. Pobiegnij i wspomóż Kubę Gołębiowskiego, 5-latka ze Świdnika, chorego na wodogłowie.

Już jutro, stowarzyszenia “Biegający Świdnik”, organizuje piąty wspólny trening.

– Tym razem spotkanie poświęcone będzie 5-letniemu Kubie ze Świdnika, walczącemu z wodogłowiem  – mówi Cezary Bednarz, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. – Dla uczestników przygotowaliśmy zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem drabinek koordynacyjnych, rozwijających szybkość i koordynację ruchową. W czasie treningu zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy dla Kuby.

Kuba Gołębiowski, w pierwszych tygodniach życia, został poddany implantacji zastawki komorowo-otrzewnej. Bolesnym ciosem dla rodziców była kolejna diagnoza lekarzy – ciśnienie wewnątrzmózgowe dokonało nieodwracalnych uszkodzeń mózgu w obszarze odpowiedzialnym za wzrok. Przed Kubą jeszcze długa i ciężka rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. Lista darczyńców rośnie z każdym dniem. Pomagających jest wielu, ale w dalszym ciągu niewystarczająco dużo. Na ratunek ruszyli również nasi biegacze.

– Spotykamy się na placu Konstytucji 3 Maja, o godz. 10.00. Stamtąd wyruszymy na bieżnię przy Szkole Podstawowej nr 7, gdzie odbędzie się pokazowy trening i zbiórka pieniędzy – dodaje C. Bednarz.

Kubie można także pomóc wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”, nr konta: 20 1020 3176 0000 5902 0162 9591, z dopiskiem Darowizna – Kuba lub przekazując 1% podatku. Aby tego dokonać należy w deklaracji PIT, w rubryce OPP wpisać: Fundacja “Zdążyć z pomocą” KRS: 0000037904, z dopiskiem: 14763 JAKUB GOŁĘBIOWSKI ŚWIDNIK.

Last modified: 29 czerwca 2020