Pobiegną, by pomóc Lence

Autor: |

Wielkimi krokami zbliża się VIII Charytatywny Bieg Mikołajkowy, zorganizowany przez Stowarzyszenie Biegający Świdnik. Ulicami naszego miasta przebiegną mikołaje, śnieżynki i renifery, niosąc pomoc dla 6-letniej Lenki Wargulak, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

Impreza odbędzie się w niedzielę (5 grudnia). O godzinie 10.00 spod budynku Miejskiego Ośrodka Kultury wystartują biegacze oraz entuzjaści nordic walking. Wszyscy będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Tradycyjnie uczestnicy przemierzą główne ulice miasta. Wystartują z al. Lotników Polskich, spod MOK, a następnie skręcą w prawo, w ul. Niepodległości, którą przebiegną na całej długości. Dalej skręcą w ul. Kosynierów, potem  w Racławicką i do ronda przy Galerii Venus. Następnie pobiegną ul. Wyszyńskiego, potem Klonową do al. Lotników Polskich i mety przy MOK.

W niedzielę prowadzony będzie również kiermasz ciast, dekoracji i zabawek. Start o godz. 7.00, w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.

Uwaga kierowcy!

W związku z organizacją biegów, wystąpią utrudnienia w ruchu na następujących odcinkach:

– al. Lotników Polskich – godz. 8.00-11.30

– ul. Niepodległości – godz. 10.00-10.30

– ul. Kosynierów – godz. 10.00-10.30

– ul. Racławicka, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kosynierów do Ronda Honorowych Dawców Krwi (przy Galerii Venus) – godz. 10.00-10.40

– ul. Wyszyńskiego, na odcinku od Ronda Honorowych Dawców Krwi (przy Galerii Venus) do skrzyżowania z ul. Klonową – godz. 10.00-10.50

– ul. Klonowa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z al. Lotników Polskich – godz. 10.00-11.00

– chodnik oraz droga rowerowa przy al. Lotników Polskich, na odcinku od skrzyżowania z ul. Klonową do budynku MOK (linia mety) – godz. 10.00-11.15

 – Przepraszamy za wszelkie niedogodności, lecz robimy to z uśmiechem na twarzy, bo pomagamy chorej dziewczynce, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc – mówi Piotr Gorzel ze Stowarzyszenia Biegający Świdnik.

Trasę biegaczy będzie zabezpieczała policja.

– Od godziny 8.00 dla kierowców zostaną wyłączone dwa pasy al. Lotników Polskich. Ruch będzie odbywał się tylko jednym. Uczestnicy wydarzenia pobiegną al. Lotników Polskich, ul. Niepodległości, Kosynierów, Racławicką, Wyszyńskiego, Klonową i znów al. Lotników Polskich. Gdy wszyscy pokonają danych odcinek, zostanie na nim przywrócony ruch. Apelujemy, by stosować się do komend wydawanych przez policjantów i pamiętać o bezpieczeństwie – mówi komisarz Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

55 pojedzie inaczej

W niedzielę możemy spodziewać się zmian w rozkładzie jazdy autobusów linii nr 55. Kurs z godz. 9.00, z przystanku Koncertowa 02 w Lublinie będzie skrócony do przystanku 3011 Felin Europark 01. Jednocześnie kurs o godz. 10.27, z przystanku 8402 Świdnik-Helikopter 02 nie zostanie zrealizowany. Odjazd nastąpi o godz. 10.43 z przystanku Felin Europark 02.

W przypadku linii 5 i 35 wszystkie kursy zostaną wykonane bez zmian. Możliwe są jednak opóźnienia, ze względu na wstrzymany ruch w Świdniku.

Last modified: 5 grudnia 2021