Po raz pierwszy na scenie

Autor: |

W ubiegłą sobotę o godzinie 17:00 odbył się pierwszy z koncertów finałowych w ramach Warsztatów Piosenki Literackiej. W pierwszej kolejności zaprezentowała się grupa dorosła.

W warsztatach najchętniej uczestniczyły panie, aczkolwiek nie zabrakło męskiego akcentu. Uczestniczki warsztatów przygotowywały przez pięć dni teksty własnego autorstwa pod okiem Cezarego Listowskiego. Oprawą muzyczną zajął się Łukasz Jemioła wraz z Robertem Doroszem. Przygotowania opłaciły się, gdyż koncert finałowy można zaliczyć jako udany.

Znajomi, rodzina … Ci którzy odwiedzili tego dnia „Strefę sztuki” na pewno nie mogli narzekać na brak atrakcji. Oprócz wykonywanych piosenek pojawiła się również melorecytacja własnego wiersza przez jedną z uczestniczek.

Dla niektórych pań warsztaty były okazją zaprezentowania się na scenie po raz pierwszy. Wśród uczestniczek pojawiła się Beata Kowalczyk, Dyrektor Przedszkola nr 4 w Świdniku ze swym porywającym „Tangiem nadziei”. W warsztatach uczestniczyła również Jadwiga Koperda-Grześkowiak, malarka oraz poetka, która wykonała utwór „Pachniałam słońcem” oraz zaprezentowała melorecytację wiersza „Brzask różowy”, Izabela Księska, nauczycielka, wykonująca utwór „Na jawię śnię” oraz Anna Bryk, nauczycielka Przedszkola nr 4 i jej „Damski żart”. Nie zabrakło również popisów wokalnych w wykonaniu Łukasza Jemioły.

Niestety dwie uczestniczki warsztatów z powodu złego samopoczucia nie mogły osobiście zaprezentować się na scenie. Utwór Doroty Kowalczuk-Wałęgi „Zatrzymaj się” wykonała Beata Kubiak – pomysłodawczyni całych warsztatów, zaś utwory Katarzyny Brzozowskiej, która przyjechała prosto z Suwałk, pt. „Mogę być” oraz „Błogostan” mogliśmy wysłuchać z nagrań, które powstawały podczas spotkań i które znajdą się na płycie z Warsztatów Piosenki Literackiej.

Za nami pierwszy koncert finałowy, zaś w dniach już dziś swe przygotowania rozpoczęła grupa młodzieżowa. Niezmiennie, opieką nad tekstami zajmie się Cezary Listowski natomiast oprawą muzyczną, Robert Dorosz oraz Łukasz Jemioła. Efekty prac grupy młodzieżowej obejrzeć oraz posłuchać będzie można już 29 stycznia o godz. 17 w „Strefie sztuki” w Galerii Venus (II piętro).

Organizatorem całych warsztatów jest Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.

Last modified: 2 lipca 2020