Pływacy na fali

Autor: |

Sztafeta pływaków Avii, od lewej stoją: Bartosz Kotwica, Filip Lech, Emil Krzykała, Paweł Krzowski.

Zwycięstwa indywidualne i w sztafecie, rekordy Polski, pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. To dorobek pływaków świdnickiej Avii podczas pierwszej rundy Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13-letnich. Świdniczanie w sumie zdobyli 8 złotych medali, 2 srebrne i jeden brązowy. Nie mieli sobie równych także w klasyfikacji na najlepszego zawodnika imprezy. Wygrał ją Bartosz Kotwica, który wyprzedził klubowego kolegę, Emila Krzykałę. Ich trenerem jest Zdzisław Stypiński.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Kraśniku. Kotwica aż czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Zwyciężał na 100 m stylem grzbietowym (rekord Polski z czasem 1:03.93), na 200 m stylem zmiennym (drugi wynik w Polsce, czas 2:24.90), na 100 metrów stylem motylkowym (trzeci wynik w naszym kraju, czas 1:05.59) oraz na 200 m stylem grzbietowym. Emil Krzykała wywalczył po dwa złote i srebrne krążki. Najlepszy był na 400 m stylem dowolnym (rekord Polski z czasem 4:30.79) i na 100 m stylem dowolnym (czas 0:59.19, trzeci wynik w naszym kraju). Drugi na 100 m stylem motylkowym (czas 1:08.69) oraz 200 m stylem zmiennym (czas 2:33.59). Ostatni medal przywiózł Filip Lech, który stanął na najniższym stopniu podium w wyścigu na 100 m stylem dowolnym (czas 1:05.94). Ten sam zawodnik był jeszcze szósty na 100 m stylem motylkowym (czas 1:19.63).

Równych sobie nie miała także nasza sztafeta. W składzie: Bartosz Kotwica, Bartłomiej Bielak, Emil Krzykała, Filip Lech pokonała rywali na dystansie 4×50 m stylem zmiennym. Natomiast drużyna: Filip Lech, Paweł Krzowski, Emil Krzykała, Bartosz Kotwica triumfowała w rywalizacji 4×50 m stylem dowolnym.

Dwóch reprezentantów Avii startowało również w grupie zawodników 12-letnich. Jakub Hołub najlepiej spisał się w wyścigu na 100 m stylem dowolnym, gdzie uzyskał czwarty rezultat (czas 1:10.15). Sebastian Hanc był dziewiąty na 400 m stylem dowolnym (czas 6:14.38).

Last modified: 29 czerwca 2020