Plastyczne talenty do dzieła!

Autor: |

W ramach Orszaku Trzech Króli, Przedszkole nr 4 ogłosiło dwa konkursy dla najmłodszych. Zadaniem uczestników plastycznych zmagań pod hasłem „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły. Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły” jest przygotowanie prac, będących ilustracją Święta Objawienia Pańskiego. Można je składać do 20 stycznia.

Pierwszy z konkursów przeznaczony jest dla przedszkolaków i dzieci uczęszczających do świdnickich zerówek w oddziałach przedszkolnych i szkolnych, zarówno publicznych, jak i prywatnych (kategorie: dzieci w wieku 3-4 lata oraz dzieci w wieku 5-6 lat). W drugim mogą wziąć udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych. W obu przypadkach technika prac jest dowolna, ważne jednak, by nie były to formy przestrzenne, na przykład rzeźba, instalacja, figurka. Nie mogą być także mniejsze niż format A4 i większe niż A3. Organizatorzy nie przyjmują również prac zbiorowych. Przy ocenie jury będzie brało pod uwagę: związek z tematem, zaangażowanie w wykonanie dzieła, efekt artystyczny i samodzielność.

Prace należy złożyć do 20 stycznia, w sekretariacie Przedszkola nr 4 lub w grupie M1. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej placówki oraz na Facebooku Orszak Trzech Króli w Świdniku. Dzieła młodych artystów będzie można podziwiać na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej we współpracy z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminach zamieszczonych na stronie P nr 4 oraz na fanpagu świdnickiego Orszaku.

IX edycja ulicznych jasełek odbyła się 6 stycznia. Zorganizowało ją Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i NSZZ „Solidarność”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson. Zdjęcia oraz film z wydarzenia można zobaczyć w artykule Trzej Królowie zawitali do Świdnika.

Last modified: 13 stycznia 2022

Zmień język »