Plac zabaw do poprawki

Autor: |

Nowe miejsce zabaw przy ulicy Wyspiańskiego przejdzie remont. Plac, co prawda, powstał w listopadzie, ale na części elementów już pojawiła się rdza. Urzędnicy zgłosili usterki do wykonawcy i liczą na ich szybką naprawę.

Chodzi o nowo powstałe miejsce zabaw w sąsiedztwie bloków przy ul. S Wyspiańskiego 23 i 25 oraz ul. Marszałka J. Piłsudskiego. Zostało wybudowane w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Kilka dni temu do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec, który zabrał na plac swoje niepełnosprawne dziecko. Stan urządzeń był daleki od ideału.

– Karuzela jest zardzewiała, a trąbki do zabawy w „głuchy telefon” zamontowane na złej wysokości. Dzieci, które poruszają się na wózkach inwalidzkich nie dosięgną do nich – skarży się świdniczanin.

Faktycznie na części elementów widoczna jest rdza. Trąbki również zostały zamontowane za wysoko.  Przedstawiciele ratusza już zajęli się usterkami.

– Sprawa została zgłoszona wykonawcy. W najbliższym czasie karuzela i huśtawka zostaną zdemontowane i zastąpione nowymi. Obniżone zostaną także trąbki. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym tygodniu – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Last modified: 11 maja 2020

Zmień język »