Plac przy ul. Targowej czeka remont

Autor: |

Na początku września ratusz ogłosił przetarg na utwardzenie powierzchni placu handlowego przy ul. Targowej. Przedsięwzięcie ma być realizowane w formule „projektuj i buduj”. Oznacza to, że wyłoniony oferent zobowiązany jest do wykonania,następnie realizacji zamierzenia zgodnie z opracowaną dokumentacją.

– Utwardzenie placu handlowego przy ul. Targowej to tegoroczne szybkie zadanie remontowe. Plac od strony torów kolejowych, który obecnie ma nawierzchnię z kruszywa, zostanie utwardzony, lepiej zorganizowany oraz wzbogacony o nowe nasadzenia.  Będzie to miejsce zarówno do handlu jak i parkowania. Przetarg jest już ogłoszony – tłumaczy Katarzyna Lis, naczelnik wydziału strategii, i rozwoju gospodarczego UM w Świdniku.

Ul. Targowa już w ubiegłym roku zyskała nowe oblicze. Ratusz, w ramach unijnego projektu „Mobilny LOF”, rozpoczął budowę chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż drogi. Remont obejmował całą długość ponad 800-metrowej ulicy, od skrzyżowania z ul. Kosynierów, aż do łącznika z ul. Okulickiego. Wzdłuż traktu powstały również utwardzone parkingi. Kierowcy mogą zostawiać auta na placu o długości 117,5 metra i szerokości 5 metrów. Ulica zyskała też odwodnienie.

Podobnej modernizacji zostanie poddany gruntowy plac handlowy, położony między ulicą Targową a torami kolejowymi. Przede wszystkim wymiany wymaga tu istniejąca nawierzchnia wraz z obramowaniem. Nowa, przeznaczona dla stoisk handlowych, ma być wykonana z płyt ażurowych i posiadać konstrukcję przepuszczalną. Reszta – z betonowej kostki brukowej, odpornej na obciążenia samochodów dostawczych. Pomiędzy punktami sprzedaży zostaną posadzone ozdobne drzewka, najprawdopodobniej lipy drobnolistne. Targ będzie otoczony żywopłotem z berberysu.

– Inną rozważaną inwestycją jest przebudowa targowiska z wyznaczeniem stanowisk handlowych i ewentualną instalacją farmy fotowoltaicznej. Dotyczy to obecnie zadaszonego placu targowego między ul. Okulickiego a ul. Targową. Zadanie na razie jest w fazie koncepcyjnej, zostało zgłoszone do dofinansowania w ramach Polskiego Ładu. Czekamy na wyniki – dodała K. Lis.

słs

Last modified: 8 września 2021