PKO Bank Polski w nowym miejscu (foto)

Autor: |

Już nie przy ul. Racławickiej, a ul. Niepodległości 14. PKO Bank Polski S.A. – Oddział 1 w Świdniku zmienił dotychczasową siedzibę. Dziś odbyło się jej otwarcie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele banku, władz miasta, powiatu, świdnickich instytucji oraz przedsiębiorstw.

Spotkanie inaugurujące działalność placówki w nowym miejscu otworzył Jan Karwański, dyrektor regionu bankowości detalicznej, który zwrócił się do pracowników PKO BP: – Jesteście solą tego banku. Wam szczególnie należy się ten oddział. Wiem, że jest to wasz drugi dom. Teraz macie godne warunki i myślę, że będzie wam tu dobrze. Nowy obiekt będzie służył klientom i pracownikom. Mam nadzieję, że będzie godny Świdnika i naszych klientów.

Głos zabrał również Mieczysław Król, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego, podkreślając, jak wiele wspólnego mają nasze miasto i bank: – To, co jest dobre dla naszego banku, jest dobre dla naszych klientów i dla Świdnika. Świdnicki oddział od pół wieku współpracuje z klientami, za co serdecznie dziękuję w imieniu zarządu. Dzięki wieloletniej, wytrwałej pracy pracowników nasz bank staje się bankiem pierwszego wyboru dla mieszkańców Świdnika, również dla klientów biznesowych. W ostatnim czasie koncentrujemy się na zmieniających się potrzebach naszych klientów. Zmieniamy się cyfrowo, ale nie zapominamy też o analogowej obsłudze. Nasi klienci mają prawo wyboru. Wiem również, że Bank PKO od wielu lat wspiera inicjatywy lokalne, samorządowe i biznesowe. W Świdniku są to, m.in. Bieg Niepodległości, Półmaraton Solidarności i Świdnicka Noc Kultury. Zastanawiałem się nad tym, co łączy samorząd i bank. Łączą nas ludzie, dla których chcemy tworzyć lepsze warunki mieszkalne, zawodowe, życia, rozwoju i realizacji różnych pasji. Niech nam się wszystkim szczęści w tym nowym miejscu.

Podczas uroczystości przypomniano również historię świdnickiego oddziału, który, jak się okazuje, po trzech dekadach wrócił na ul. Niepodległości.

– Serdecznie witam wszystkich w naszych nowych-starych progach. Mówię „nowych-starych”, ponieważ Oddział 1 rozpoczął działalność właśnie w tej lokalizacji. Było to 7 października 1974 roku. Pracował tu 12-osobowy zespół. Ponieważ klientów przybywało z roku na rok, nasza struktura zaczęła się rozrastać. W 1992 roku oddział został przeniesiony na ul. Racławicką. Tu utworzono ekspozyturę, kolejne powstały w Trawnikach i Piaskach. Były to jednostki organizacyjnie podlegające Oddziałowi 1 w Świdniku. Po 30 latach jesteśmy znowu w pięknym, wyremontowanym i nowoczesnym obiekcie z rozwiązaniami na miarę obecnych czasów. Lokalizacja jest bardzo dobra, wręcz wymarzona dla naszego oddziału, bo przy głównych ulicach miasta. Liczymy, że nasi klienci także będą zadowoleni z tej zmiany oraz nowych rozwiązań organizacyjnych i systemowych, które udostępniamy. Dobra lokalizacja jest bardzo ważna, ale solą banku są pracownicy. Ich zaangażowanie, kompetencje, determinacja i wiedza pozwalają nam prowadzić działalność – powiedziała Marta Sobota, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Świdniku.

Po przemówieniach przyszedł czas na przecięcie symbolicznej wstęgi, którego dokonali Marta Sobota, burmistrz Waldemar Jakson, Mieczysław Król, Jan Karwański oraz wicestarosta Bartłomiej Pejo.

Co nowego?

W oddziale przy ul. Niepodległości 14 będzie pracował 15-osobowy zespół. W placówce znajdują się trzy sale spotkań, które będą wykorzystywane dla klientów umówionych z doradcami. Dla osób zainteresowanych transakcjami gotówkowymi i bezgotówkowymi przygotowana jest sala obsługi klienta. W placówce dostępny jest również dodatkowe stanowisko samoobsługowe. W banku dostępny jest także recykler.

Bank jest czynny pięć dni w tygodniu. W poniedziałki, wtorki i piątki od godz. 9.00 do 16.00, a w środy i czwartki od godz. 10.00 do 17.00.

Last modified: 26 maja 2022

Zmień język »