Pirat łapówkarz

Autor: |

Do policyjnego aresztu trafił 42-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Mężczyzna nie chciał się zatrzymać świdnickim policjantom do kontroli drogowej.

Wczoraj w miejscowości Krępiec, na krajowej-12, policjanci świdnickiej drogówki pilnowali porządku w ruchu drogowym w ramach działań ‘bezpieczna droga do szkoły”. Około godziny 8.30 zauważyli pojazd marki Mitsubishi, którego kierowca na sygnał do zatrzymania, w dalszym ciągu kontynuował jazdę w kierunku Lublina. Po przejechaniu około pół kilometra, osobówka zatrzymała się. Kierowca po wyjściu z auta zaczął uciekać. Po krótkim pościgu wpadł w ręce funkcjonariuszy. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec pow. chełmskiego. Szybko wydało się, co było powodem jego zachowania. Alkomat wykazał blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto jak ustalili policjanci w bazie danych o kierowcach, 42-latek miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. W pojeździe znajdowało się trzech pasażerów. Jednemu z nich został przekazany pojazd. W trakcie dalszych czynności, nietrzeźwy kierowca podając policjantowi etui z dokumentami, przekazał foliowy woreczek, w którym były banknoty, pytając „czy to wystarczy”. Jak się okazało, było tam 1,4 tys. złotych. O zaistniałej sytuacji funkcjonariusze natychmiast powiadomił oficera dyżurnego.

42-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje. Teraz odpowie przed sadem za złamanie zakazu kierowania pojazdami, ponowną jazdę na podwójnym gazie oraz za wręczenie funkcjonariuszowi publicznemu łapówki.

 

Źródło: KPP w Świdniku

Last modified: 1 lipca 2020