Piłkarskie emocje w bibliotece (foto)

Autor: |

Przez trzy dni w MediaStrefie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej liczyła się tylko jedna dyscyplina – piłka nożna! A wszystko z powodu Turnieju „Mundial 2022 dla dzieci i młodzieży o nagrodę Burmistrza Świdnika”, który odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Waldemara Jaksona.  Dziś wirtualni piłkarze rozegrali mecz finałowy. Najlepszy okazał się Paweł Wąsiewicz.

Trzecia edycja turnieju przyciągnęła szesnastu graczy w wieku od 8 do 16 lat. Zawodnicy grali w Fifę 2022 na konsoli Sony PlayStation 4. Gra odbywała się w parach, w systemie pucharowym. Rozgrywki trwały trzy dni, a w finałowej rundzie zmierzyły się cztery osoby.

– Emocji nie brakowało. Przez trzy dni MediaStrefa była pełna kibiców. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejną edycję mundialu, która już za rok – mówi Katarzyna Tabaczyńska z MediaStrefy.

Po zaciętej walce udało się wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Paweł Wąsiewicz. Drugie należało do Maksymiliana Mazura, a trzecie do Karola Dolińskiego. Tuż za podium uplasował się Szymon Pałka. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, gadżety od MKS Avii Świdnik oraz upominki. Nagrody wręczyli Piotr Jankowski, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Radosław Szczerba, wiceprezes MKS Avii Świdnik.

Last modified: 23 czerwca 2022

Accessibility Toolbar

Zmień język »