Piłkarskie emocje (foto)

Autor: |

XII Wakacyjny Mundial Piłkarski o Puchar Świdnickiego Lipca przeszedł już do historii. W rywalizacji wzięło udział 11 drużyn. Zawody, które rozegrano na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej, zorganizował Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku.

Sportowe wydarzenie otworzyli: Tomasz Kasperski, wiceprzewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” WSK „PZL-Świdnik” S.A., Radosław Szczerba, prezes MKS Avia Świdnik, Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta Świdnik, Marek Wątorski, zastępca przewodniczącego zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” oraz Grzegorz Martyniuk, koordynator turnieju.

Po krótkiej rozgrzewce i ostatnich konsultacjach z trenerami, kilka minut po godz. 9.00, na boisku przy ul. Sportowej zabrzmiał pierwszy gwizdek. Drużyny zostały podzielone na dwie kategorie: rocznik 2008 i młodsi oraz rocznik 2010 i młodsi. W kategorii starszej swoje umiejętności zaprezentowały zespoły: Senegalu, Szwajcarii, Kolumbii, Japonii, Polski, Mecze sędziowali Mikołaj Czerniakowski i Leszek Śmiałkowski. Z kolei w kategorii młodszej zagrały drużyny: Ukrainy, Niemiec, Belgii, Australii, Nigerii i Chin. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 9-letni Jaś Martyniuk.

– Świętujemy historyczne tradycje, które są ważne dla naszego miasta. Dzieci świetnie się bawiły. Początek był bardzo dobry, niestety około godz. 10.00 zaczęło padać. Nie poddawały się i grały dalej, ale ze względu na pogodę zdecydowaliśmy się skrócić turniej – opowiada Grzegorz Martyniuk, koordynator wydarzenia.

W nagrodę za udział w turnieju młodzi piłkarze otrzymali medale, dyplomy i koszulki. Wszystkie drużyny wygrały też wymarzone puchary. Pamiątki wręczyli burmistrz Waldemar Jakson oraz Włodzimierz Radek, przewodniczący RMŚ.

– Gratuluję wszystkim, którzy wykazali się zwycięską postawą, mimo że pogoda dziś nie sprzyjała. Chciałbym przypomnieć jeszcze o Świdnickim Lipcu, o którego puchar graliście. Przed wielu laty wasi dziadkowie, którzy pracowali w WSK Świdnik powiedzieli „nie” ówczesnej władzy. W świdnickim zakładzie rozpoczęły się strajki. To ogromne wydarzenie, które rozsławiło nasze miasto na całą Polskę i świat. Swoją dzisiejszą grą upamiętniliście ten czyn – powiedział burmistrz Waldemar Jakson.

« z 2 »

Last modified: 8 lipca 2021