Piłkarska rywalizacja (foto)

Autor: |

Fot. T. Giełzak
Na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się Liga Wakacyjna w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Do zwycięzców trafił Puchar Dyrektora SP nr 5 Tomasza Szydło.

W rywalizacji, która rozpoczęła się 5 lipca, wzięło udział 8 drużyn, w tym dwie żeńskie. Piłkarze rekrutowali się z rocznika 2005 i młodszego. Zagrali w sumie 32 mecze, każdy po 40 min. Sędziował je Tomasz Giełzak, organizator zawodów.

Najlepszy okazał się zespół Spadochroniarzy i to do niego powędrowała nagroda główna, czyli Puchar Dyrektora SP nr 5 Tomasza Szydło. Drugie miejsce zajęła drużyna Ogórasów, zaś trzecie przypadło ekipie FC Perła. Na dalszych pozycjach uplasowały się: Baranki Boże, Huragan, Nomen Nescio (K), The Win Stars (K) i MZM Kiks.

Najlepszą piłkarką okazała się Magdalena Kaczyńska, piłkarzem Wiktor Lenard. Najskuteczniejszą piłkarką obwołano Julię Kasprzak, najskuteczniejszym piłkarzem wśród chłopców został natomiast Miłosz Kowalski. Najlepszą bramkarką została Wiktoria Szutko, a bramkarzem Krystian Klimas. Do wyróżnionych zawodników trafiły pamiątkowe statuetki.

– To już piąta odsłona Ligi Wakacyjnej, której celem jest spędzenie czasu na świeżym powietrzu, wspólne przeżywanie emocji związanych z rywalizacją, ale również promocja piłki nożnej i podniesienie jakości rozgrywek młodzieżowych. Wszystkie mecze rozegrane były w przyjaznej atmosferze, bez brutalnych  fauli. Jak na taką ligę amatorską, poziom pod względem wyszkolenia technicznego i taktycznego był zadawalający. Trzeba przyznać, że dwie drużyny żeńskie również wykazały się dużą jakością piłkarską. Zawodników kochających piłkę nożną zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, już za rok – mówi Tomasz Giełzak.

Last modified: 30 lipca 2021