Pegimek dołączył do Złotej Setki

Autor: |

fot. www.pegimek.swidnik.pl
Po raz pierwszy w historii Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek zostało zakwalifikowane do rankingu Złotej Setki Najlepszych Przedsiębiorstw Lubelszczyzny. W XXV edycji rywalizacji, za rok 2020, pojawił się w grupie średnich przedsiębiorstw w branży „Usługi”. Debiut miejskiej spółki był bardzo udany.

– Już samo zakwalifikowanie do rankingu jest dla nas ogromnym osiągnięciem, zwłaszcza, że w trzech klasyfikacjach zajęliśmy bardzo wysokie lokaty. Pod względem dynamiki zysku netto zajęliśmy 8 miejsce. Wzrost przychodu rok do roku pozwolił nam wspiąć się na 6 lokatę wśród setki przedsiębiorstw. Najbardziej cieszy mnie jednak wysoka, 11 pozycja w zestawieniu największych inwestorów, gdyż świadczy ona o tym, o co stale walczymy, czyli rozwoju firmy. Rzeczywiście rok 2020 był pod względem inwestycji wyjątkowy, podobnie, jak ilość zadań, jakie wykonaliśmy, ze sztandarową przebudową magistrali wodnej i remontami lokalnych dróg gminnych. Jestem przekonany, że również bieżący rok, pod względem wskaźników ekonomicznych, nie będzie gorszy Chciałbym jeszcze podkreślić, że wyniki rankingu dowodzą, w jak dobrej kondycji udało nam się przebrnąć najtrudniejszy okres pandemii – mówi Jerzy Irsak, prezes zarządu P.K. Pegimek

Własna energia

24 września Pegimek podpisał z Lubelską Agencją Wspierania Przedsiębiorczości umowę o dofinansowanie projektu budowy instalacji fotowoltaicznej wytwarzającej energię na potrzeby firmy. Wartość inwestycji oszacowano wstępnie na 294 tys. zł, a maksymalną kwotę dotacji na 107,5 tys. zł, czyli 45 procent wydatków kwalifikowanych, które ocenia się na około 239 tys. zł. Instalacja o mocy niemal  50 kWe ma być zlokalizowana na dachach wodnych zbiorników wyrównawczych ujęcia wody przy ul. Kusocińskiego i uruchomiona wiosną przyszłego roku.

Last modified: 8 października 2021

Zmień język »