Pechowy poranek na S12

Autor: |

Dziś rano policjanci ze świdnickiej komendy mieli pełne ręce roboty. Na drodze S12 doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. Na szczęście w obu przypadkach nikomu nic się nie stało.

Tuż po godz. 7.00 w miejscowości Brzezice na trasie S12, na odcinku Chełm – Piaski, 59-letnia kobieta kierująca Toyotą Yaris straciła panowanie nad pojazdem. Groźnie wyglądające zdarzenie dla mieszkanki Świdnika zakończyło się w przydrożnym rowie. Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał, a sytuacja zakończyła się jedynie uszkodzonym samochodem.

Niespełna kilkanaście metrów dalej, na tym samym odcinku drogi, doszło do kolejnej sytuacji. Tym razem w rowie wylądowały dwa tiry marki Mercedes. Jeden z nich ciągnął lawetę załadowaną pojazdami osobowymi. W tym przypadku konieczna była interwencja pomocy drogowej. Przez pewien czas ruch odbywał się wahadłowo. Uczestnicy nie ucierpieli w zdarzeniu. Kierujący pojazdami otrzymali mandaty za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

– Szczególnie teraz, przy tak zmiennej temperaturze zachowajmy rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że oprócz nas są jeszcze inni uczestnicy ruchu drogowego. Wykonując manewr, zachowajmy taką prędkość, by móc zapanować na autem. Nie zapominajmy też o dokładnym odśnieżaniu pojazdu przed wyjazdem w drogę – mówi kom. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej komendy.

Last modified: 18 lutego 2021