Pechowy plac zabaw

Autor: |

Wandale upodobali sobie jeden z najładniejszych placów zabaw w mieście, mieszczący się przy ul. Głowackiego, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3. W efekcie władze miasta zdecydowały się zainstalować tam kamerę. Dzięki niej ustalono sprawcę, który uszkodził ogrodzenie placu. Wandal musiał pokryć koszty ich naprawy. Tym razem zniszczono elementy rurowej zjeżdżalni.

– Czy zidentyfikowano już osobę, która tego dokonała – pytał na sesji Rady Miasta Zenon Dec. – W odległości 2-3 m zainstalowana jest przecież kamera.

Niestety, tym razem, nagranie nie okazało się pomocne. Jak wyjaśnił Przemysław Kozień, kierownik referatu infrastruktury komunalnej UM, obrotowa kamera skierowana była w inną stronę.

– Szkoda, że ludzie nie szanują tego pięknego zakątka – denerwuje się mama 5-letniej Klaudii. – Kolorowe, ciekawie skomponowane urządzenia dla dzieci, do tego ładne otoczenie, zachęcają do przebywania w tym miejscu. Dla mnie to podwójna korzyść – córka bawi się bezpiecznie, a ja mogę poćwiczyć w znajdującej się nieopodal mini siłowni.

Last modified: 29 czerwca 2020

Zmień język »