Pechowa niedziela

Autor: |

Fot. czytelnik
Wczoraj, miały miejsce dwa zdarzenia drogowe. Około godziny 15.00, 78-latek potrącił kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Chwilę później, doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

– Po godzinie 15.00 dyżury przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, na ulicy Klonowej. Na miejscu policjanci ustalili, że 78-letni świdniczanin, jadący pojazdem marki Volkswagen potrącił 67-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Doszło do tego, gdy kobieta schodziła z przejścia – mówi st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mężczyzna tłumaczył, że nie widział pieszej. Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani alkomatem. Urządzenie wykazało, że byli trzeźwi.  

– 67-latka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładane okoliczności tego zdarzenia – dodaje st. asp. E. Domaradzka.

Fot. KPP w Świdniku

Wymusił pierwszeństwo

Drugie zdarzenie miało miejsce chwilę później. Na Al. Lotników Polskich doszło do zderzenia pojazdów osobowych.

Mundurowi otrzymali zgłoszenie około godziny 16.30. Na miejscu ustalili, że 38-letni kierowca toyoty yaris jechał Aleją Lotników Polskich w kierunku ronda. Mężczyzna poruszał się na zielonym świetle. W tym samym momencie 59-letni kierowca forda mondeo wykonał manewr skrętu w lewo, w kierunku alei Wojska Polskiego. Mężczyzna wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z toyotą.

Mężczyźni byli trzeźwi. 38-latek został przewieziony do szpitala na badania diagnostyczne. Na szczęście, nic mu się nie stało. Kierowca forda został ukarany mandatem karnym.

Last modified: 2 sierpnia 2021