PCEZ zainaugurował rok szkolny (foto)

Autor: |

Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej odbyła się Wojewódzka Inauguracja Kształcenia Zawodowego w roku szkolnym 2021/2022. Wydarzenie połączone było z podpisaniem listów intencyjnych oraz odsłonięciem pamiątkowego muralu przedstawiającego Zygmunta Puławskiego, patrona placówki.

– Przywiązujemy dużą wagę do promowania szkół zawodowych. Mam świadomość, że świat, w którym żyjemy i praca, która jest nam wszystkim potrzebna, potrzebuje dobrych fachowców. Tych mistrzów przygotowują właśnie szkoły zawodowe. Chcemy, abyście byli gotowi podjąć pracę nie tylko zawodową, ale żebyście mogli również wstąpić w role społeczne i rodzinne. Dziękuję, że na Lubelszczyźnie potrafimy podjąć działania i współprace, które budują dobry klimat wokół szkół zawodowych. Mam nadzieję, że będziemy je owocnie kontynuować – mówi Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty.

Na wydarzeniu był również obecny burmistrz Waldemar Jakson, który chwalił działania świdnickiej placówki, uczniów oraz kadry nauczycielskiej. – Jest tylko jeden sposób efektywnej edukacji – poprzez zdobywanie wiedzy połączonej z działaniem. Bardzo się cieszę, że tak wielką wagę przykłada się w PCEZ nie tylko do przekazywania wiedzy teoretycznej, ale także do przeniesienia jej na praktyczne umiejętności. To z tej szkoły wychodzą przyszli pracownicy świdnickiego zakładu, który jest filarem lotniczego miasta.  

Na inauguracji roku szkolnego nie mogło zabraknąć również uczniów PCEZ. – Cenimy sobie naukę w naszej szkole. Podobają nam się zajęcia praktyczne, których mamy bardzo dużo. Cieszymy się również, że wracamy do nauki w szkole. Nareszcie możemy się spotkać z kolegami z ławek – mówią Ivan i Daniel.

Spotkanie było również okazją do podpisania listów intencyjnych. Dotyczyły one podjęcia działań na rzecz umożliwienia uczniom PCEZ wzięcia udziału w projekcie RoboLab oraz współpracy w zakresie organizacji praktyk zawodowych i zajęć praktycznych pomiędzy PCEZ a WSK PZL-Świdnik. Podpisano również porozumienie między Kuratorium Oświaty w Lublinie a Zespołem Szkół w Piaskach.

Pod koniec wydarzenia odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu Zygmunta Puławskiego, patrona szkoły i konstruktora najpopularniejszego polskiego myśliwca PZL P11 lat 30. XX wieku. Autorem projektu malunku jest Andrzej Daniluk, uczeń PCEZ.

Organizatorami wydarzenia byli: Lubelski Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe, WSK PZL-Świdnik oraz PCEZ.

« z 2 »

Last modified: 6 września 2021

Zmień język »